Materiały dydaktyczne

Demoty

Aktualności

Dlaczego MEN boi się podręcznikowej konkurencji? (www.eid.edu.pl)

Sprawdzone w szkole, gruntownie przetestowane...

Leśne Szkoły - wizyta w Walii (fio.org.pl)
Od 9 do 23 lutego 2014 r. uczestnicy i...
Multitablice – rewolucja w polskich szkołach.

Multitablice – rewolucja w polskich szkołach.

Multitablice, czyli tablice interaktywne (sprawdź) zyskują popularność w coraz większej liczbie europejskich krajów, w tym także w Polsce. Ta nowoczesna technologia może zrewolucjonizować szkolnictwo w naszym kraju. Czasy, kiedy po tablicach pisało się pylącą kredą na czarnej tablicy powoli odchodzą do przeszłości.


Dziś ich miejsce zajmują multitablice…

Dziś ich miejsce zajmują multitablice. Multitablice to interaktywne tablice, na których wyświetlany jest obraz przesyłany bezpośrednio z komputera. Multitablice stanowią znaczne udogodnienie dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie nie muszą się już męczyć starając się przepisać z tablicy notatki nauczyciela wykonane nie zawsze starannym pismem. Nauczyciele nie muszą już nadwyrężać swojego głosu, dyktując kilku klasom po kolei te same notatki. Wystarczy, że wcześniej przygotują odpowiednie slajdy, a na lekcji wyświetlą je uczniom.

tablica interaktywna

Foto: aktin.pl

Multitablice są także wybawieniem dla…

Multitablice są także wybawieniem dla alergików, dla których pisanie po tablicy pylącą kredą często było nie lada problemem. Multitablice to powiew nowoczesności w polskich szkołach, miejmy nadzieje, że już niedługo staną się codziennym widokiem w wielu salach lekcyjnych, nie tylko tych należących do prywatnych szkół.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>